Wpisy

 • czwartek, 18 lipca 2013
  • Informacja

   Dzisiaj prezentuję Wam krótką informację o poecie, z którym współpracuję w projekcie pt.: ,,Życie na sprzedaż".

    

   Hubert Cietrzew – poeta urodzony 25.05.1991 roku w Skierniewicach, mieście położonym między Łodzią a Warszawą w województwie łódzkim.

   Po zakończeniu sześcioletniej edukacji w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach udał się na studia w Wojskowej Akademii Technicznej o kierunku bezpieczeństwo narodowe gdzie studiuje do dzisiaj. Twórczość Huberta to zbiór kilkudziesięciu wierszy opartych na etyce moralnej, które jak sam twierdzi są podsumowaniem jego własnych przemyśleń na temat życia. Wielki wpływ na jego dorobek literacki miał również utwór Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”, który stał się mottem życiowym poety. Wiersze Huberta charakteryzują się regularną formą, rytmiką oraz zastosowaniem licznych anafor czy epifor. Poeta współpracuje między innymi w Stowarzyszeniu Młodych Poetów oraz pisarzem Kamilem Kevinem Zawadzkim, autorem młodzieżowej powieści pod tytułem ,,MyLife.com MojeŻycie.pl".

   Prywatnie Hubert Cietrzew poświęca się pasji jaką jest muzyka, grając na perkusji w tworzącym się od niedawna zespole „Bez recepty”.

   Jego muzycznym autorytetem jest Freddie Mercury z zespołu Queen.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   radmor150
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 lipca 2013 13:50